The following are the current district subcommittee chairpersons:

County District Chair District Region
Anderson VACANT 2C Eastern
Andrews VACANT 16B Western
Angelina VACANT 3B Eastern
Aransas Michael McCauley 11 Southern
Archer Laura Fidelie 14A Northern
Armstrong VACANT 13 Northern
Atascosa VACANT 12C Southern
Austin Rachel Barron 5A Eastern
Bailey VACANT 13 Northern
Bandera VACANT 15C Central
Bastrop VACANT 8C Central
Baylor Laura Fidelie 14A Northern
Bee Michael McCauley 11 Southern
Bell VACANT 8C Central
Bexar Faye Bracey 10 Central
Blanco Fran Brochstein 15B Central
Borden VACANT 16A Western
Bosque Jacqueline Altman 8B Northern
Bowie Kyle Akin 1B Northern
Brazoria VACANT 5C Eastern
Brazos Travis Normand 8A Eastern
Brewster VACANT 17B Western
Briscoe VACANT 13 Northern
Brooks Michael McCauley 11 Southern
Brown Fran Brochstein 15B Central
Burleson Travis Normand 8A Eastern
Burnet Fran Brochstein 15B Central
Caldwell VACANT 8C Central
Calhoun VACANT 12C Southern
Callahan Laura Fidelie 14C Northern
Cameron John Williamson 12B Southern
Camp Kyle Akin 1B Northern
Carson VACANT 13 Northern
Cass Kyle Akin 1B Northern
Castro VACANT 13 Northern
Chambers Trent Devenzio 3A Eastern
Cherokee Joel Elliott 2A Eastern
Childress VACANT 13 Northern
Clay Laura Fidelie 14A Northern
Cochran VACANT 13 Northern
Coke Ryan Wagner 15A Central
Coleman Fran Brochstein 15B Central
Collin Patrick Schurr 1A Northern
Collingsworth VACANT 13 Northern
Colorado Kasey Doggett 5D Eastern
Comal VACANT 15C Central
Comanche Don Hase 14B Northern
Concho Ryan Wagner 15A Central
Cooke Don Hase 14B Northern
Coryell Jacqueline Altman 8B Northern
Cottle Laura Fidelie 14A Northern
Crane Ryan Wagner 15A Central
Crockett Ryan Wagner 15A Central
Crosby VACANT 13 Northern
Culberson Erin Riden 17A Western
Dallam VACANT 13 Northern
Dallas Charles Gameros 06 Northern
Dawson VACANT 16A Western
Deaf Smith VACANT 13 Northern
Delta Patrick Schurr 1A Northern
Denton Don Hase 14B Northern
DeWitt VACANT 12C Southern
Dickens VACANT 13 Northern
Dimmit Michael Urena 12D Southern
Donley VACANT 13 Northern
Duval Michael McCauley 11 Southern
Eastland Laura Fidelie 14C Northern
Ector VACANT 17B Western
Edwards VACANT 15C Central
El Paso Erin Riden 17A Western
Ellis Don Hase 7B Northern
Erath Don Hase 14B Northern
Falls Jacqueline Altman 8B Northern
Fannin Patrick Schurr 1A Northern
Fayette Rachel Barron 5A Eastern
Fisher Laura Fidelie 14C Northern
Floyd VACANT 13 Northern
Foard Laura Fidelie 14A Northern
Fort Bend Kasey Doggett 5D Eastern
Franklin Kyle Akin 1B Northern
Freestone VACANT 2C Eastern
Frio Michael Urena 12D Southern
Gaines VACANT 16B Western
Galveston VACANT 5B Eastern
Garza VACANT 16A Western
Gillespie Fran Brochstein 15B Central
Glasscock Ryan Wagner 15A Central
Goliad VACANT 12C Southern
Gonzales VACANT 12C Southern
Gray VACANT 13 Northern
Grayson Patrick Schurr 1A Northern
Gregg Joel Elliott 2A Eastern
Grimes Rachel Barron 5A Eastern
Guadalupe VACANT 12C Southern
Hale VACANT 13 Northern
Hall VACANT 13 Northern
Hamilton Jacqueline Altman 8B Northern
Hansford VACANT 13 Northern
Hardeman Laura Fidelie 14A Northern
Hardin Trent Devenzio 3A Eastern
Harris VACANT 4 Eastern
Harrison Kyle Akin 1B Northern
Hartley VACANT 13 Northern
Haskell Laura Fidelie 14C Northern
Hays VACANT 15C Central
Hemphill VACANT 13 Northern
Henderson Joel Elliott 2A Eastern
Hidalgo Patricia Rigney 12E Southern
Hill Jacqueline Altman 8B Northern
Hockley VACANT 13 Northern
Hood Don Hase 14B Northern
Hopkins Patrick Schurr 1A Northern
Houston VACANT 2C Eastern
Howard Laura Fidelie 14C Northern
Hudspeth Erin Riden 17A Western
Hunt Patrick Schurr 1A Northern
Hutchinson VACANT 13 Northern
Irion Ryan Wagner 15A Central
Jack Don Hase 14B Northern
Jackson VACANT 5C Eastern
Jasper VACANT 3B Eastern
Jeff Davis VACANT 17B Western
Jefferson Trent Devenzio 3A Eastern
Jim Hogg Michael McCauley 11 Southern
Jim Wells Michael McCauley 11 Southern
Johnson Don Hase 7B Northern
Jones Laura Fidelie 14C Northern
Karnes VACANT 12C Southern
Kaufman Patrick Schurr 1A Northern
Kendall VACANT 15C Central
Kenedy Michael McCauley 11 Southern
Kent VACANT 16A Western
Kerr VACANT 15C Central
Kimble VACANT 15C Central
King Laura Fidelie 14A Northern
Kinney VACANT 15C Central
Kleberg Michael McCauley 11 Southern
Knox Laura Fidelie 14A Northern
Lamar Patrick Schurr 1A Northern
Lamb VACANT 13 Northern
Lampasas Fran Brochstein 15B Central
LaSalle Michael Urena 12D Southern
Lavaca Kasey Doggett 5D Eastern
Lee Travis Normand 8A Eastern
Leon VACANT 2C Eastern
Liberty Trent Devenzio 3A Eastern
Limestone VACANT 2C Eastern
Lipscomb VACANT 13 Northern
Live Oak Michael McCauley 11 Southern
Llano Fran Brochstein 15B Central
Loving VACANT 17B Western
Lubbock VACANT 16A Western
Lynn VACANT 16A Western
Madison Travis Normand 8A Eastern
Marion Kyle Akin 1B Northern
Martin VACANT 16B Western
Mason Fran Brochstein 15B Central
Matagorda VACANT 5C Eastern
Maverick Michael Urena 12D Southern
McCulloch Fran Brochstein 15B Central
McLennan Jacqueline Altman 8B Northern
McMullen Michael McCauley 11 Southern
Medina VACANT 15C Central
Menard Ryan Wagner 15A Central
Midland VACANT 16B Western
Milam VACANT 8C Central
Mills Fran Brochstein 15B Central
Mitchell Laura Fidelie 14C Northern
Montague Laura Fidelie 14A Northern
Montgomery Rachel Barron 5A Eastern
Moore VACANT 13 Northern
Morris Kyle Akin 1B Northern
Motley VACANT 13 Northern
Nacogdoches Christopher White 2B Eastern
Navarro VACANT 2C Eastern
Newton VACANT 3B Eastern
Nolan Laura Fidelie 14C Northern
Nueces Michael McCauley 11 Southern
Ochiltree VACANT 13 Northern
Oldham VACANT 13 Northern
Orange Trent Devenzio 3A Eastern
Palo Pinto Don Hase 14B Northern
Panola Kyle Akin 1B Northern
Parker Don Hase 14B Northern
Parmer VACANT 13 Northern
Pecos VACANT 17B Western
Polk VACANT 3B Eastern
Potter VACANT 13 Northern
Presidio VACANT 17B Western
Rains Patrick Schurr 1A Northern
Randall VACANT 13 Northern
Reagan Ryan Wagner 15A Central
Real VACANT 15C Central
Red River Kyle Akin 1B Northern
Reeves VACANT 17B Western
Refugio VACANT 12C Southern
Roberts VACANT 13 Northern
Robertson Travis Normand 8A Eastern
Rockwall Patrick Schurr 1A Northern
Runnels Ryan Wagner 15A Central
Rusk Joel Elliott 2A Eastern
Sabine Christopher White 2B Eastern
San Augustine Christopher White 2B Eastern
San Jacinto VACANT 3B Eastern
San Patricio Michael McCauley 11 Southern
San Saba Fran Brochstein 15B Central
Schleicher Ryan Wagner 15A Central
Scurry VACANT 16A Western
Shackelford Laura Fidelie 14C Northern
Shelby Christopher White 2B Eastern
Sherman VACANT 13 Northern
Smith Joel Elliott 2A Eastern
Somervell Don Hase 14B Northern
Starr Patricia Rigney 12E Southern
Stephens Laura Fidelie 14C Northern
Sterling Ryan Wagner 15A Central
Stonewall Laura Fidelie 14C Northern
Sutton Ryan Wagner 15A Central
Swisher VACANT 13 Northern
Tarrant Don Hase 7A Northern
Taylor VACANT 15D Central
Terrell VACANT 17B Western
Terry VACANT 16A Western
Throckmorton Laura Fidelie 14C Northern
Titus Kyle Akin 1B Northern
Tom Green Ryan Wagner 15A Central
Travis Otto Muller 09 Central
Trinity VACANT 2C Eastern
Tyler VACANT 3B Eastern
Upshur Kyle Akin 1B Northern
Upton Ryan Wagner 15A Central
Uvalde VACANT 15C Central
Val Verde VACANT 15C Central
Van Zandt Joel Elliott 2A Eastern
Victoria VACANT 12C Southern
Walker Rachel Barron 5A Eastern
Waller Rachel Barron 5A Eastern
Ward VACANT 17B Western
Washington Travis Normand 8A Eastern
Webb Adriana Arce 12A Southern
Wharton VACANT 5C Eastern
Wheeler VACANT 13 Northern
Wichita Laura Fidelie 14A Northern
Wilbarger Laura Fidelie 14A Northern
Willacy John Williamson 12B Southern
Williamson VACANT 8C Central
Wilson VACANT 12C Southern
Winkler VACANT 17B Western
Wise Don Hase 14B Northern
Wood Kyle Akin 1B Northern
Yoakum VACANT 16B Western
Young Laura Fidelie 14C Northern
Zapata Adriana Arce 12A Southern
Zavala Michael Urena 12D Southern